W kursie uczestniczyli funkcjonariusze z Nadwiślańskiego, Nadbużańskiego, Podlaskiego, Śląskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Podczas pobytu w Ośrodku słuchacze wraz z przydzielonymi im psami, pod opieką kadry dydaktycznej Zakładu Kynologii poznali zasady kierowania i posługiwania się psem służbowym. Ponadto zdobyli wiedzę z zakresu podstaw szkolenia psów służbowych, przepisów regulujących użycie psów w służbie, podstaw weterynarii oraz zasad sprawowania opieki nad psem.
Poza codziennymi treningami przewodnicy z psami uczestniczyli również w zajęciach organizowanych poza ośrodkiem, m.in. na terenie Portu Lotniczego we Wrocławiu.
Sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności w kierowaniu i posługiwaniu się psem służbowym były praktyczne egzaminy, które potwierdziły wysoki stopień przygotowania do realizacji zadań w macierzystych jednostkach organizacyjnych.
Najwyższą lokatę z egzaminu końcowego uzyskała funkcjonariuszka ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z psem BASTER.
Wszystkim gratulujemy zdanych egzaminów oraz życzymy cierpliwości, wytrwałości oraz wielu sukcesów w służbie !