Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika-Rückemanna Wizyta kadetów Narodowej Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy im. Bogdana Chmielnickiego - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta kadetów Narodowej Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy im. Bogdana Chmielnickiego

Sonia PLEŚNIEROWICZ
26.11.2021

W dniach 22 – 26 listopada 2021 r. wykładowcy Zakładu ds. Cudzoziemców OSS SG w Lubaniu przeprowadzili szkolenie dla grupy absolwentów Narodowej Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy im. Bogdana Chmielnickiego.

Przedsięwzięcie dla ukraińskich funkcjonariuszy, zorganizowane przy wsparciu Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG, wpisuje się w projekt Funduszu Azylu, Migracji i Integracji 2/9-2018/BK-FAMI "Wzmocnienie współpracy z państwami członkowskimi oraz z państwami trzecimi w zakresie identyfikacji i powrotów – część II". Głównym celem kursu było przedstawienie szerokiego spektrum zadań, uprawnień oraz czynności podejmowanych przez funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej w zwalczaniu zjawisk migracji nieuregulowanej – w Polsce i w Unii Europejskiej. Zwrócono również uwagę na ważną kwestię komunikacji międzykulturowej w kontaktach funkcjonariusz-cudzoziemiec. Przekazana wiedza i doświadczenia, docelowo mają przyczynić się do wzmocnienia potencjału służb granicznych naszego sąsiada w zapobieganiu i zwalczaniu migracji nieuregulowanej na granicach i terytorium Ukrainy.

Oprócz treści merytorycznych, goście mieli okazję zwiedzić bazę dydaktyczną naszego Ośrodka oraz Obiekt Szkoleniowy w Szklarskiej Porębie, gdzie odbywała się część zajęć. W ostatnim dniu pobytu Komendant OSS SG w Lubaniu wręczył certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

 

 

logo FAMI

do góry