Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Pierwsza edycja kursu „Doprowadzanie cudzoziemców drogą lądową” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza edycja kursu „Doprowadzanie cudzoziemców drogą lądową”

Patrycja Linke - Malinowska
18.05.2018

W dniach 14-18.05.2018 r. funkcjonariusze z Zakładu ds. Cudzoziemców i Zakładu Zabezpieczenia Działań OSS SG w Lubaniu przeprowadzili pierwszą edycję kursu pt. „Doprowadzanie cudzoziemców drogą lądową”.

Szkolenie skierowane było do funkcjonariuszy wykonujących czynności konwojowo – ochronne oraz lądowe doprowadzenia cudzoziemców.

W trakcie kursu funkcjonariusze zapoznali się aspektami prawnymi czynności wykonywanych w zakresie doprowadzeń oraz użycia środków przymusu bezpośredniego. Poruszono również zagadnienia związane z aspektami komunikacji niewerbalnej, różnic kulturowych i praw człowieka.  

+

Szkolenie podzielono na dwie części: teoretyczną i praktyczną.  Po zapoznaniu się z teorią funkcjonariusze uczestniczyli w zajęciach na hali sportowej, gdzie odświeżali wiedzę dotyczącą kajadankowania osób, w tym szczególnie niebezpiecznych. Kolejnym etapem szkolenia był trening strzelecki, w trakcie którego ćwiczono technikę strzelania z różnych odległości oraz strzelanie dynamiczne. Kolejnym elementem szkolenia praktycznego były działania przy użyciu pojazdów.

W szkoleniu brali udział funkcjonariusze z Nadwiślańskiego,  Śląskiego, Bieszczadzkiego, Nadbużańskiego, Morskiego i Karpackiego Oddziału SG.

Szkolenie organizowane w ramach projektu 19/2-2017/BK-FAMI „ Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów".

do góry