Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna „SpoKREWnieni służbą” – akcja honorowego krwiodawstwa w OSS SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„SpoKREWnieni służbą” – akcja honorowego krwiodawstwa w OSS SG

Beata Czarniecka - Serafin
09.03.2018

W dniach 8 - 9 marca 2018 r. na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu po raz kolejny ludzie dobrej woli oddali honorowo krew podczas akcji pod hasłem „spoKREWnieni służbą”, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Na apel odpowiedziało bezinteresownie 43 osoby, wśród których liczną grupę stanowili słuchacze szkoleń kwalifikowanych, pracowników i funkcjonariuszy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Udział w akcji brali również emerytowani funkcjonariusze SG, a także funkcjonariusze innych służb Straży Pożarnej, Policji i wojska. Celem akcji „spoKREWnieni służbą” jest przede wszystkim pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi  w bankach krwi i placówkach służby zdrowia. Młodzi adepci służby granicznej  spontanicznie i bezinteresownie oddawali nieznanym osobom cząstkę swojego życia, jaką jest krew. Do akcji włączyli się również mieszkańcy Lubania i okolic. Mobilny punkt poboru krwi zgromadził  ludzi o wielkim sercu, którym nie jest obojętne ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Warto oddać krew, jest to bezcenny lek, którego mimo postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale też osobom cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji oraz podawana w postaci przetworzonych preparatów, ratuje życie i zdrowie. Do centrum krwiodawstwa trafiło ponad 19 350 ml życiodajnego płynu.

 

 

 

 

 

do góry