Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Warsztaty dla funkcjonariuszy Sekcji Konwojowej w Strzeżonych Ośrodkach SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Warsztaty dla funkcjonariuszy Sekcji Konwojowej w Strzeżonych Ośrodkach SG

Patrycja Linke - Malinowska
20.11.2017

W dniach 15 - 17.11.2017 r. w Obiekcie Szkoleniowym w Szklarskiej Porębie OSS SG zrealizowano warsztaty pt. „Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zadań wykonywanych przez Sekcję Konwojową w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców”.

W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze Sekcji Konwojowej w Strzeżonych Ośrodkach z Nadwiślańskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Bieszczadzkiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.    

Głównym celem szkolenia była wymiana dobrych praktyk i doświadczeń osób wykonujących zadania w poszczególnych ośrodkach, w ramach sekcji konwojowej. Podczas spotkania omówiono między innymi zasady prawidłowego wypełniania kwitu depozytowego, przewozu osób zatrzymanych wraz z dziećmi samochodem innym niż więźniarka. Przedyskutowano także zasady tworzenia, przekazywania i przesyłania dokumentacji służbowej związanej z doprowadzeniami etapowymi i wahadłowymi, tj. kwitu depozytowego i nakazu doprowadzenia.      

 

do góry