Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna VII misja zagraniczna Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

VII misja zagraniczna Straży Granicznej

Anna Chmura
17.07.2017

16 lipca 2017 r. trzydziestu funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyło z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu na VII edycję misji zagranicznej do Macedonii.

Wyjazd został poprzedzony szkoleniem zgrywającym, które zostało zrealizowane w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego oraz kontrolę pojazdów i osób. Przeprowadzono także ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Polscy strażnicy graniczni będą wspierać macedońskie służby w opanowaniu napływu imigrantów m.in. poprzez zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy oraz kontrolę autentyczności dokumentów.
W misji bierze udział 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej, pod dowództwem kpt. SG Mikołaja Demianiuka, który na co dzień pełni służbę w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. 
Do Macedonii wyjechali również funkcjonariusze z Komendy Głównej Straży Granicznej, Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, Karpackiego, Morskiego, Warmińsko - Mazurskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Śląskiego, Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, a także z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, Centrum Szkolenia Straży Granicznej i lubańskiego Ośrodka Szkoleń Specjlaistycznych Straży Granicznej.

 

 

do góry